Aerosmithin Steven Tyler vieroitukseen

16:04 - 27.12.2009

Post image for Aerosmithin Steven Tyler vieroitukseen

Rolling Stone -lehti on varmistanut, että Aerosmithin keulamies Steven Tyler on kirjautunut katkaisuklinikalle päästäkseen eroon reseptilääkkeistä. Kyse on kipulääkkeistä.
“Aion päästä asioista yli perheeni ja terveydellisistä asioistani huolehtivien ammattilaisten tuella. En malta odotta, että pääsen takaisin lavalle ja studioon bändikavereideni Joe Perryn, Joey Kramerin, Tom Hamiltonin ja Brad Whitfordin kanssa”, Tyler kertoo tiedonannossaan.
Tyler korjaa samaan syssyyn huhuja, joiden mukan hän olisi vaatinut yhtyettä kahden vuoden tauolle. Päin vastoin, mies on innoissaan työstämässä uutta materiaalia Aerosmithille heti, kun kunto vain sen sallii.

Steven oli viimeksi katkaisuklinikalla toukokuussa 2008, jolloin hän oli toipumassa jalkaleikkauksesta.

Tylerin tytär Lv Tyler on antanut myös oman tiedotteensa asiasta.
“Hän on rohkea mies ja rakastamme häntä hyvin paljon sekä olemme ylpeitä siitä, että hän on ottanut ohjat omiin käsiinsä ja aikoo selviytyä kipujen aiheuttamista ongelmista. Ei vain itsensä, vaan myös perheen, ystäviensä sekä faniensa vuoksi.”

Kuva: Sony Music

Kommentoi kirjoitusta

Kommentoija vastaa itse omasta tekstistään, aineiston pitää olla julkaisukelpoista ja lain mukaista. Kommentteja voidaan käyttää Pop Media Oy:n julkaisuissa ja muissa medioissa. Lue keskustelun kaikki ehdot ennen lähettämistä.

Edellinen kirjoitus:

Seuraava kirjoitus:

Pop Media Oy | Malminkatu 24 | 00100 Helsinki | tel. +358 9 4369 2407 | fax +358 9 4369 2409 | Palaute | Sivukartta